Місячник української мови та писемності

Мова є найбільшим, найціннішим надбанням як людського суспільства в цілому, так і кожної людини зокрема. За допомогою мови люди спілкуються між собою, виражають свої думки, почуття, зберігають їх і передають нащадкам.

Багато мов є у світі, але для кожного народу, кожної нації, найближчою і найдорожчою є його рідна мова. Рідною мовою української нації є українська мова. Поняття рідної мови - невіддільне від думки про рідний край, батьківську хату, материнське тепло. Рідна мова є одним із важливих засобів формування патріотичних почуттів, гордості за свій народ; вона є виявом його національної культури.

З метою підвищення престижу рідної мови, піднесення її ролі у формуванні особистості в НВК «Кіровоградський колегіум» у листопаді було проведено Місячник української мови та писемності. Учні та вчителі колегіуму взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту, було організовано виставку стіннівок та малюнків «Наша мова кольорова». Учні колегіуму взяли участь у міському турі олімпіади з української мови, міському етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика.

У бібліотеці закладу було організовано виставку « Національний скарб – українська книга», учні початкових класів відвідали міську бібліотеку.

У рамках Місячника було проведено методичний тиждень вчителів української філології «Розвиток учителя й учнів в умовах компетентнісного підходу до навчання».

7
Up